Özel haber: Gústavo Gómez Beşiktaş ile anlaştı mı?

By
Updated: June 15, 2016

Günboyu sözde Gustavo Gomezin menajeri Augusto Paraja’ya ait olan ve Plaza Deportivoda yayınlanmış olan sözler, Beşiktaş gündemini meşkul etti.
Beşiktaş International olarak sizler için Augusto Paraja ile irtibata geçtik ve işin aslını kendisine sorduk.

Gústavo Gómez in action for Paraguay at the Copa América in the USA

Gustavo Gomez, Lanús ile geçen sezon Arjantinin Primera Divisionunda şampiyonluk yaşamış ve şu an Paraguay ile Copa Americada boy gösteriyor. Beşiktaş, Porto ve Valencianın yanında, başka kulüplerde oyncu ile ilgilendiklerini basında defalarca yer aldı.
Biz ise Gustavo Gomezin menajeri olan Augusto Paraja’ya ulaşdık ve kendisine basında çıkan haberlerin doğruluk payını sorduk.

Sayın Paraja, basında çıkan “Beşiktaş Gustavo Gomez ile her konuda anlaştı” haberlerini doğruyabilir misiniz?

“Hayır, size böyle bir anlaşma sağlanmamış olduğunu diyebilirim. Gazeteciler her zaman gibi istediklerini yazıyor.”

Bu konuyu açıklıklığa kavuşturduğunuz için teşekkür ederiz. Bizim kaynaklar Gustavonun Porto ile anlaşmaya yakın olduğunu söylüyor, doğru mu?

“Porto çok ciddi adaylardan birtanesi, evet. Ama hangi kulüb işi en çabuk bağlayabilir, transfer birazda ona bakıyor.”

Beşiktaş da ciddi adayların arasında mı?

“Beşiktaş büyük bir kulüp ve her oyuncu Beşiktaş için oynamak ister.”

Beşiktaş arka dörtlüyü güçlendirmek için sıkı bir şekilde çalıştığını bilinen bir gerçek. Nicolas N’Koulou, Gústavo Gomez, Kamil Glik ve Martin Skrtel medyada son haftalarda konuşulan isimler.

Beşiktas Scout  Apartmanın başları olan Ali Naibi ile Gökhan Keskin son günlerde ABD’de Copa Americayı izleyerek Kara Kartallara oyuncu aradıklarını biliniyor. Turnuva başladığından beri, Copa Americada yer alan bir çok oyuncunun ismi Besiktaş ile anıldı. Gustavo Gomez’de bu isimlerden biri. Ancak bizim kaynaklar oyuncunun FC Porto’ya daha yakın olduğunu söylüyor, Beşiktaşa transferi şu an için zor gözüküyor.

Lanús’un istediği bonservis çok yüksek olduğunu ve Beşiktaş yönetimi bu meblağları ödeyen bir yönetim olarak bilinmiyor olduğunu belirtmek isteriz.

Kaynak: Kaan Bayazit | Beşiktaş International Özel haber

To read this article in English, click here.

Follow me

Kaan Bayazit

Editor-in-chief at Beşiktaş International
Freelance sports writer specialized in Turkish football and Beşiktaş. Co-host of the Black Eagles podcast. Frequently featured in World Soccer Digest Japan and many other international media outlets. Following Turkish football for close to two decades. Proud father to Aedin.
Kaan Bayazit
Follow me