4. Hafta Değerlendirmesi

By
Updated: September 19, 2016

4.Hafta Akhisar: 0-2 : Beşiktaş

Yeni transferlerin takıma git gide alışması ile bam başka bir Beşiktaş izlemeye başlıyoruz. Bunun ilk izlenimlerini de alışık olduğumuz pas futbolundan farklı bir oyun anlayışıyla Akhisar deplasmanından kolay bir galibiyetle dönerek gördük.

Akhisar deplasmanı laneti kırıldı ve bunda yeni transferlerin payı yüksekti. Talisca ve Caner ile sonuca giden Beşiktaş, alıştığımızın dışında bir oyun anlayışıyla oynadı. Takım derinliği sayesinde farklı oyun anlayışlarını yerleştirebilme şansı olan Şenol Güneş ilerleyen dönemde pas futboluna mı döner yoksa kanatlar ile mi devam eder göreceğiz.

Her yazımda Talisca’dan bahsetmem gerekiyor çünkü çok farklı bir oyuncu. Yetenekleri ile Beşiktaş forması altında çok şeye imza atacaktır.

‘Fişek’ Caner ise her hafta Şenol hocaya Adriano/Caner tercihini yapmak zorunda bırakacak gibi gözüküyor. Oyuna katkısı, takımı sahiplenişi muazzam.

İki yeni Gökhan’ımız ise görevlerini laikiyle yerine getirmekten fazlasını yapıyor, 40 yıllık Beşiktaşlı gibi mücadele ediyorlar.

Fabri zaten kalede olması gerektiğini gösteriyor. Pozisyon alışı ve ayaklarına hakimiyeti iyi bir kaleciye hasret olan bizleri mutlu ediyor.

Yeni transferler harika ama bir adam daha var kendini yenileyip gelen, Dusko Tosic. Yaptığı kritik müdahalelerle adeta takıma güven veriyor. Rhodolfo ile birleştiği zaman çok daha iyi olacaktır.

Yenilerden bahsetmişken bir de gidenlere bakacak olursak ne Gomez ne de Sosa takımlarında katkı sağlayabilmiş değiller. Gökhan Töre ise 1 assistine rağmen çok şans bulamıyor. Beşiktaş’tan ah alarak gitmek pişmanlıktır…

Önümüzde Galatasaray derbisi var. Bu derbiden galip çıkan taraf olmamamız için hiçbir sebep yok. Ağır favoriyiz ve evimizde olmanın da avantajıyla galip geleceğimizi düşünüyorum.

İnadına Siyah-Beyaz
Emre Hastürk

Follow Me

Emre Hasturk

Author at Beşiktaş International
Özel ve Dış haberlerimizin İngilizce'den Türkçe'ye, Türkçe bölümümüz için çevirileri.
Türkçe Beşiktaş değerlendirmeleri.
Emre Hasturk
Follow Me